Összesen hét pontszerző helyet vívtak ki maguknak a Német Túraautó Bajnokság szezonzáró futamain a bajor gyártó pilótái ezzel a 2015-ös szezonban újra világbajnok gyártó a BMW. Visszatérése óta ez a harmadik győzelme a DTM sorozatban.P90202189_highRes_hockenheim-de-18th-o

A hockenheimi versenyhétvégén Maxime Martin, António Félix da Costa, Marco Wittmann, Tom Blomqvist, Bruno Spengler és Martin Tomczyk is pontszerző helyre hozta be az M4 DTM versenyautót, ezzel megtartva a BMW vezetőhelyét a gyártók közötti pontversenyben. A legjobb BMW-s csapat az RMG lett, mely 206 ponttal az összesített második helyen zárt, a márka legeredményesebb pilótája pedig Bruno Spengler lett, aki 123 ponttal az ötödik helyen zárta az idei szezont. A 2015-ös idény világbajnok pilótája a Mercedes-szel induló német Pascal Wehrlein lett 169 ponttal, a legjobb csapat pedig gooix/Original-Teile Mercedes-AMG 225 ponttal.

P90202186_highRes_hockenheim-de-18th-o„A nehéz kezdés után folyamatosan tértünk vissza az élbolyba, és amint lehetőségünk adódott rá, dobogóra is álltunk – így Zandvoort-ban is, ahol hétszeres győzelmet arattunk. Nyolc pilótánkból öten futamgyőzelmet ünnepelhettek idén, amellyel sikeresen teljesítettük 2015-re kitűzött azon célunkat, hogy a BMW M4 DTM minden tekintetben versenyképes legyen a mezőnyben. Gratulálok Pascal Wehrlein-nek és a Mercedesnek a pilóták közötti világbajnoki címhez” – nyilatkozott Jens Marquardt a BMW Motorsport igazgatója.P90202179_highRes_hockenheim-de-18th-oAz M4 DTM-es változatában egyébként a BMW Motorsport részlege által fejlesztett 480 lóerős V8-as motor dolgozik, mely 3 másodperc alatt gyorsítja 100-ra az aerodinamikus karbon karosszériát, fejlesztésekor pedig fontos szempont volt a megbízhatóság a verseny motorcsere szigorú szabályai miatt.